ВМРО Е НАШИОТ АМАНЕТ: ВМРО се буквите со огромно значење за многу луѓе, тие се нашиот аманет и обврска која ние ја прифаќаме

  • March 27, 2018
  • Коментари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Горно Лисиче, а таму оствари средба со највозрасните членови на партијата.

-На средба со дел од старите членови на ВМРО-ДПМНЕ во Горно Лисиче, местото каде добар дел се врзуваат и почетоците на партијата. ВМРО се буквите со огромно значење за многу луѓе, тие се нашиот аманет и обврска која ние ја прифаќаме. Сплотени, заеднички, силни ќе продолжиме да работиме за она во што цврсто веруваме. За нашата Македонија и просперитетот на сите нејзини граѓани, напиша Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Претходно «
Следно »