September 25, 2020, 6:07 pm

ВМРО-НП ВО КОАЛИЦИЈА СО ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО-НП влезе во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ во општина Босилово

Поврзано

Николоски: Поради неспособноста на Заев милиони тони грозје скапува, ВМРО-ДПМНЕ бара организиран државен откуп на истото

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски синоќа во Сопот оствари средба со лозарите кои имаа проблем со откупот на грозјето. -Ние...

(Видео) Стефановски: Над 100.000 гpaѓaни живeaт co 50 дeнapи нa дeн и нeмаaт за лeб, а Заев тpoши милиoни за koндoми

Над 100.000 граѓани го поминуваат денот со 50 денари на ден, а немаат ниту за леб, а Заев дава...

Пендаровски да не измислува флоскули и да застане на страна на македонскиот народ, неговата историја, идентитет и најголемиот јунак Гоце Делчев

Граѓанската опција за Македонија излезе со соопштение за јавносто и медиумите по повод вчерашната изјава на Претседателот на државата,...
- Advertisement -

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Босилово,синоќа ја достави кандидатурата за Градоначалник  и за советници во Советот на општината за претстојните Локални избори на 15 октомври.

 

Во општина Босилово ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-НП во коалиција на овие локални избори .

 1. Трајче Барбутов – Моноспитово
 2. Трајче Иванов – Иловица
 3. Анита Божинова – Босилово
 4. Панче Сирачев – Радово
 5. Костадин Ѓеоргиев – Сарај
 6. Родна Китанова-Малинова  – Петралинци
 7. Димитар Митров – Секирник ( ВМРО-НП )
 8. Илија Коцев – Дрвош
 9. Цвета Ѓоргиева – Штука
 10. Билјана Стојменова – Секирник
 11. Адријана Атанасова – Еднокуќево
 12. Вања Атанасова – Робово
 13. Мите Иванов – Гечерлија
 14. Орхан Фетовски – Еднокуќево
 15. Сања Гошева – Турново

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци...

(Видео) Се cyдрија три возила: Тешkа сообрaќајка кај Злokyќани

За среќа, според информациите, нема тешко повpeдени, но причинета е голема материјална штeта. Од она што можеше да се забележи на лице место, во...

(Видео) Ckaндал во Аргентина: Пратеник водел љубов за време на вирутелната седница

Пратеник од Аргентина бил cycпендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За време на специјалната седница на...

Се затвopа фабриката „Гришко“ единствената фабрика за балетски чевли во Македонија

Се затвoра фабриката „Гришко Македонија“, која беше отворена во 2012 година во селото Слeчпе, Демир Хисар, и која се занимава со производство на балетски...

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...

More Articles Like This