ВМРО ЌЕ БИРА МИНИСТРИ ПОСЛЕ „СКРАТЕНАТА ЛИДЕРСКА“: Ако изборите се одложат, опозицијата излегува на улица

Поврзано

ЏАБЕ ФРЛЕНИ ПАРИ: Апликацијата „Стоп корона“ досега не открила ниту еден случај на корона вирус

Мобилната апликација која Министерството за информатичко општество и администрација и Владата ја промовираа како една од главните алатки за...

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе одлука за министри за внатрешни работи и за труд и социјала во пржинската влада веднаш после утрешните лидерски средби на Христијан Мицкоски со Зоран Заев и Али Ахмети, доколку, велат од опозициската партија, биде дефинитивно потврдено дека парламентарните избори ќе се оддржат во договорениот термин кај претседателот Стево Пендаровски-12 април.


-Гледаме дека одложувањето на изборите се уште е во игра,па сакаме на средбите да се увериме дека изборите сигурно ќе се оддржат во април, пред да донесеме конечна одлука за нашите членови во владата. Не сакаме да ги изгориме луѓето, да ги избереме а избори да нема-објаснува висок партиски функционер, додавајќи дека доколку власта ги одложи изборите, опозицијата ќе иницира серија на масовни граѓански протести.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести