October 24, 2021, 4:48 am

ВМPO-ДПМНЕ: Koлкy kpиминaлци тpeбa дa избeгaaт зa дa Mаричиќ cи пoднece ocтaвкa?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Колку криминалци треба да избегаат за да министерот за правда Бојан Маричиќ си поднесе оставка.

Само во Македоника затвореник предизвикува сообраќајна со смртни последици и од затвор оди во притвор.

Само во Македонија со Бојан Маричиќ министер криминалците се на слобода наместо во затвор.

Ден Дончев видовме како зема туце со пари и си замина во Австралија наместо во Шутка.

Драги Рашковски наместо во затвор си е дома, иако отворено праќаше пораки осомничените да не кажуваат се пред обвинителите.

Само во Македонија криминалците си поигруваат со правдата и законите.

Бојан Маричиќ со неговиот шеф Зоран Заев се најголемите убијци на правдата. – стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This