November 30, 2021, 9:55 pm

ВМPO-ДПМHE: Шилeгoв e ypбaн мaфиjaш – дaли фиpмитe кoи мy ja гpaдaт ceмejнaтa дивoгpaдбa дoбивaлe тeндepи oд Гpaдот?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И во време на денови на жалост во Македонија, дивоградбата на Шилегов не мирува, туку забрзано се гради. Иако градоначалникот во заминување Шилегов најави одговори, тој сеуште молчи и не открива дали има дозвола за градење и која фирма ја гради неговата семејна зграда дивоградба.

Со тоа уште повеќе се отвора сомнежот дека фирмите кои му ја градат семејната зграда дивоградба, се фирми кои добиваат тендери од град Скопје. Со други зборови молкот на Шилегов гласно говори дека можеби фирмите кои скапо ги плаѓа со народни пари, потоа за без пари му градат зграда.

Инспекторите за урбанизам на Општина Карпош ги нема на терен да утврдат фактичка состојба, да видат дали има воопшто документи и право за надградба, дали има надминување на висината. Се е ставено во функција на урбаниот мафијаш Петре Шилегов. Граѓаните видоа дека кога тој гради ниту инспектори излегуваат,а документи се менуваат преку ноќ во сабота. – стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

(Видео) Нов гаф на Бајден, никако да го погоди името на новиот сој на коронавирусот

Американскиот претседател Џо Бајден на заедничката прес-конференција со советникот за здравство во Белата куќа, Др. Ентони Фаучи, повторно изненади,...

More Articles Like This