ВНИМАВАЈТЕ: Магла и дожд на неколку патни правци

  • January 17, 2018
  • Коментари
Намалена видливост од 100 до 150 метри поради магла има на патните правци Тетово, Гостивар, Сарамзалино, Велес, Неготино, Гевгелија, Крива Паланка и Страцин, а дожд врне во Кичево и Железнец.
На останатите патни правци низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.
На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата
Претходно «
Следно »