ВНИМАВАЈТЕ: Снег на планинските превои

  • December 14, 2019
  • Коментари

Снег утринава врне на Попова Шапка, Стража, Пресека и Маврово. Сообраќајот се одвива тековно, но по наместа влажни коловозим информира Авто мото сојузот на Македонија.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни oдpoни.

На граничните премини утринава од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Претходно «
Следно »