Внимавајте утре: Најавена блоkaда патот кон Пониква поради вежби на МВР

Поврзано

Пpeкин нa вoдocнaбдyвaњeтo нa „Пapтизaнcкa“

- Корисниците на дел од булеварот „Партизански одреди“, односно зградите спроти ТЦ „Лептокарија“, денеска ќе имаат прекин на водоснабдувањето. -...

Известување од ЕВН: Дeлoви oд овие скопски општини yтpe бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 05.03.2021 година (петок) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од...

(Видео) Дедо од Делчево тврди дека нашол лек за коpoнавирусот

Седумдесетгодишен маж од Делчевско поставил патоказ на патот меѓу Делчево и Штип за луѓето полесно да дојдат до лекот...
- Advertisement -

Сообраќајот на регионалниот пат Кочани кон Спортско рекреативниот центар Пониква на потегот од место викано „аеродром“ до паркингот кај објектот на МВР ќе биде во прекин утре во периодот од 08:00 до 16:00 часот поради одржување на вежбовни активности од припадниците на МВР на Република Македонија, информираат од СВР Штип.

СВР Штип апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Latest News

Грозданов: Моменталната политичка структура треба да биде зacрамена од драмата која се случи со Мијалков

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за целата ситуација во...

More Articles Like This