August 11, 2020, 1:54 am

Водителката на Евровизија и поранешна девојка на Леонардо Ди Каприо на државата и должи два милиони евра

Поврзано

(Видео) Мајк Тајсон три pyнди се бopeшe со aјкyли и пoбeди со „нoкayт“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week. За да ја...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...
- Advertisement -

Израелскиот супермодел Бар Рафаели(33) и водителка на годинешната Евровизија во Тел Авив, мора на државата да и плати 2 милиони евра наплатен данок. Освен тоа, израелското судство објави дека ќе мора да плати и 30 илјади евра судски трошоци.

Рафаели е обвинета дека не ја пријавила во целост својата милионска заработка во Израел и надвор. Иако изјави дека во спорната 2009 година најмногу време не била во Израел, судот пресуди поинаку.

Наводно, таа плаќала ниска цена за изнајмување на својот скапоцен стан во Тел Авив, а луксузниот автомобил го добила за промоција. Кон крајот на месец април Бар се појави на суд каде беа приложени документи за неплатениот данок.

Таа демантираше, а пред судот откри дека во текот на 2009 година била во врска со актерот Леонардо Ди Каприо (44) со кој и живеела.

– Бевме во сериозна врска и тогаш не бев жител на Израел. Не морам да плаќам израелски данок ако парите ги заработувам во друга земја, кажала Рафаели.

Со случајот се вмешани и нејзините родители кои исто така се обвинети за „перење пари“. Нејзините адвокати најавуваат тужба кон Врховниот суд, а тужбата против родителите се уште не е покрената. Судијата додал и дека манекенката никогаш не доставувала реални докази дека ги прекинала сите врски со својата земја, како што вели, Израел и понатаму бил центарот на нејзиниот живот.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This