September 25, 2020, 5:50 pm

Водителката Милена Антовска сподели фотографија со најголемата балканска ѕвезда

Поврзано

Лидија Кочовска за бopбата на нејзината мајка со Алцxajмepoвата бо лecт: Ни ги заборава имињата, но секогаш памети дека јас и Тања сме ѝ...

Сестрите Лидија и Тања Кочовски, поминуваат тежок период, исполнет со тага и болка, но и голема борба. Нивната мајка...

Која е разликата помеѓу жена која наполни 40 години и оние со 46 години: Дури и трепките се менуваат

Дојде време до еден вид на одрастување. Сè за мене се смени, вклучувајќи ги и моите трепки Разликата помеѓу 40-годишна...

Никој не би ѝ дал 47 години: Билјана Дебарлиева изненади со нова фризура

Презентерката Билјана Дебарлиева има 47 години. Таа важи за една од нашите најнегувани дами од јавниот живот. На Фејсбук...
- Advertisement -

Милена реши да сподели нешто за себе… за своја душа. Или поточно – некого! И тоа не било кого! Имено, долгоногата убавица од пред ТВ камерите го искористи гостувањето во ТВ дневникот на нивната телевизија на најголемата регионална и балканска музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ за да се запознае, размени неколку збора и секако, да се фотографира…

Така Милена, наместо проблем, сподели спомен. И тоа со живата пејачка легенда во вид на заедничка фотографија од нејзиното студио. Онака за своја душа и очите на нејзината ТВ публика и нејзините следбеници на социјалните мрежи.

За Чола веројатно се’ е кажано и познато, ама фотографијата кажува уште нешто: две убавини на исто место, споделени на фотографија!

Патем, наш мал прилог кон приказната – новата песна на Чола и видеото за неа насловени: „Ничег није било измеѓу нас“. За случајно на душегрижниците да не им дојдат „валкани мисли“ на ум!

Latest News

(Видео) Ckaндал во Аргентина: Пратеник водел љубов за време на вирутелната седница

Пратеник од Аргентина бил cycпендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За...

Се затвopа фабриката „Гришко“ единствената фабрика за балетски чевли во Македонија

Се затвoра фабриката „Гришко Македонија“, која беше отворена во 2012 година во селото Слeчпе, Демир Хисар, и која се занимава со производство на балетски...

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...

Да го спacиме Преспанското Езеро: Петиција за спроведување итни мерки за cпас на Преспанското Езеро

Повеќе граѓански здруженија, асоцијации, друштва, активисти на еколошки движења денеска покренаа петиција за спас на Преспанското Езеро, со упатени конретни барања до Владата на...

Уkpaден пиштoл од работилница во Валандово

Во Полициската станица Валандово вчера во 13:15 часот, М.Д.(53) од Валандово пријавил дека во периодот од 23:50 часот на 22.09. 2020 до 19:00 часот...

More Articles Like This