ВОДИ ЛИ НЕКОЈ СМЕТКА ЗА ИНТЕРЕСИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД?: Сите Македонски лидери водат сметка за интересите на САД, никој за Македонија

Поврзано

Мицкоски: За само шест месеци Заев ја задолжи државата за 420 милиони евра во обид за поткyп и кpиминал

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Прилеп кажа дека граѓаните на 15 јули избираат помеѓу потрошени политичари и...

Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи....

Николоски до Заев: Дали твоето семејство се јавува како странски инвеститор во најмалку две европски држави?

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4 вечерва во Прилеп кажа...

Сите политичари во Македонија водат сметка за Американските интереси, а никој за Македонските – изјави во вчерашната емисија на телевизија „Алфа“ претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски, објаснувајќи дека Македонските политичари се однесуваат премногу поданички кон Американските покровители

„Политичарите што ги имаме во Република Македонија, дали зборувате за Али Ахмети, дали зборувате за Груевски, дали за Мицкоски, дали за Зоран Заев сите водат сметка за САД и нивните интереси. Они да не се налутиле. Судијата да не го налутиле, а публиката не е битна. Води ли некој сметка за интересите на македонскиот народ? И како да кажам мене ми е многу жал што јас како партија на центарот морам да зборувам за вакви национални прашања во услови кога гледате дека секој води грижа за се само за македонскиот народ никој не води грижа.“ – изјави Јакимовски.

Лидерот на ГРОМ додаде дека политичарите прво треба да мислат за „народот од кој што јадат леб“, а потоа за другите, туѓите интереси.

„На сите ни е битно што американците мислат. Немој случајно нивните интереси да ги загрозиме ако кивнеме случајно. Јас за тоа зборувам. Зборам јас ние што од народот јадеме леб прво треба да мислиме за него после за сите други.“ – заклучи Јакимовски.

 

Актуелно

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Повеќе вести