May 14, 2021, 1:22 am

Возачот кој ycмрти работник на патарина имал 1,8 прoмили алkoхол и бил позитивен на кopoна

Поврзано

- Advertisement -

Излегоа детали од страшниот судар на патарина во Хрватска. 20 годишен возач со Бе-ев-ве се заби во куќарката на патарината во Мрацлин и го усмрти на лице место работникот. Возачот во моментот на насреќата имал 1,8 промили алкохол во крвта и бил позитивен на корона.

 

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This