ВОЗАЧ НА АВТОБУС НА ЈСП HAПAДАЛ ПАТНИЧКА: Управувач на автобус на линијата „57“ физичkи нaпaднaл патничка

  • December 20, 2018

Е.Ц.(40) од Скопје вчера пријавила дека била фи3ичkи нaпaднaтa од возач на автобус на ЈСП.

-Околу 08,45 часот во автобус на ЈСП со број 57 на улица „Васил Ѓоргов“, Е.Ц. се упатила кон возачот за да му каже да застане за да се симне, по што тој отворил вратата и фи3ичkи ја нaпaднaл.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Претходно «
Следно »