ВОЗЕЛ ПИЈАН И ЛАЖЕЛ ПОЛИЦАЈЦИ: Поттрчкото на Оливер Спасовски, возел пијан и ги лажел „Алфите“ дека бил вработен во кабинетот на министерот!

Поврзано

ФОТО: Шекеринска гордо позира пред обелeжјата на УЧК

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа како актуелната министерка за одбрана на Македонија гордо позира...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на...

ДР ЛАЗАРЕВИЌ: Ситуацијата не е под контрола, комисијата за заразни болести не требаше да избрзува со заклучоци

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Топ тема” гостуваa др. Владимир Лазаревиќ кој изнесе свое видување во однос на...

Не престануваат аферите со партиските кадри вработени во министерствата во кои СДСМ има свои министри, кои наместо да се однесуваат согласно нивната функција, се државните институции се однесуваат како да се наоѓаат во штабот на Бихаќка

toni_angelovski

Последен во низата скандали е приведувањето на екс-новинарот во ТВ 24Вести кој по партиска заслуга беше вработен и назначен на местото началник за односи со јавност во минатиот мандат на техничкиот министер Оливер Спасовски, а во новиот унапреден во советник на министерот за односи со јавност.

Со зборовите „јас работам во кабинетот на министерот, нема потреба од присилно обезбедување сам ќе се јавам на рочиштето“, партискиот војник и поттрчко на Оливер Спасовски, екс-новинарот Тони Ангеловски издејствувал да не го приведат и повторно да избегне појавување на суд иако, во времето на приведувањето ниту бил во кабинетот на министерот, ниту Оливер бил на функција, туку бил началник на работно место во одделение во Идризово.

toni_angelovski_priveduvanje

Според наредбата за приведување на Ангеловски, се однесува за прекршок во сообраќајот, односно возење под дејство на алхохол.

Тони Ангеловски е поттрчко на Оливер Спасовски, што незаконски беше унапреден од страна на Оливер Спасовски во државен службеник.

Ај што возел пијан, ај што го фатиле, не отишол на судење, туку се дрзнал и ги лажел „Алфите“ дека уште бил во кабинетот на минстерот за да не го приведуваат, иако во времето кога била издадена наредбата Оливер не бил на функција.

Актуелно

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на...

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За околу 10 отсто се предвидува...

(Видео) АЛАХ АКБАР ЕЧЕШЕ ВО КОЧАНИ: Верска позаднина на протестите во градот?!

Алах акбар ечеше по улиците во Кочани попладнево. Се поставува прашањето дали е верска позадината на протестите во градот? Првичните  информации со кои располага Инфомакс...

СОСТОЈБАТА Е СЕРИОЗНА: Покрај препораките за избори Комисијата за заразни болести ќе предложи продолжување на вонредната состојба

Комисијата за заразни болести ќе и предложи на Владата продолжување на вонредната состојба во пресрет на најавената седница на Советот за национална безбедност, што...

РАБОТАТА ИЗЛЕГУВА ОД КОНТРОЛА: Коронавирусот во Македонија зеде 4 нови жртви

Во последните 24 часа регистрирани се 52 нови случаи на заболени од Ковид-19 во земјава. Резултатот е добиен по изработени 661 тест. Распоред по градови: Скопје...

Повеќе вести