ВОЗЕЛ ПИЈАН И ЛАЖЕЛ ПОЛИЦАЈЦИ: Поттрчкото на Оливер Спасовски, возел пијан и ги лажел „Алфите“ дека бил вработен во кабинетот на министерот!

Поврзано

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и...

Мицкоски на 19-гoдишнинaтa од Кapпaлaк: Слава за хepoитe кои зaгинaa за Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук денеска се потсети на трагично починатите херои за Македонија кај...
- Advertisement -

Не престануваат аферите со партиските кадри вработени во министерствата во кои СДСМ има свои министри, кои наместо да се однесуваат согласно нивната функција, се државните институции се однесуваат како да се наоѓаат во штабот на Бихаќка

toni_angelovski

Последен во низата скандали е приведувањето на екс-новинарот во ТВ 24Вести кој по партиска заслуга беше вработен и назначен на местото началник за односи со јавност во минатиот мандат на техничкиот министер Оливер Спасовски, а во новиот унапреден во советник на министерот за односи со јавност.

Со зборовите „јас работам во кабинетот на министерот, нема потреба од присилно обезбедување сам ќе се јавам на рочиштето“, партискиот војник и поттрчко на Оливер Спасовски, екс-новинарот Тони Ангеловски издејствувал да не го приведат и повторно да избегне појавување на суд иако, во времето на приведувањето ниту бил во кабинетот на министерот, ниту Оливер бил на функција, туку бил началник на работно место во одделение во Идризово.

toni_angelovski_priveduvanje

Според наредбата за приведување на Ангеловски, се однесува за прекршок во сообраќајот, односно возење под дејство на алхохол.

Тони Ангеловски е поттрчко на Оливер Спасовски, што незаконски беше унапреден од страна на Оливер Спасовски во државен службеник.

Ај што возел пијан, ај што го фатиле, не отишол на судење, туку се дрзнал и ги лажел „Алфите“ дека уште бил во кабинетот на минстерот за да не го приведуваат, иако во времето кога била издадена наредбата Оливер не бил на функција.

1 коментар

Latest News

Житeл на Могила со пpocтpeлнa paнa однeceн во бoлницa

На 07.08.2020 во 21:30 часот С.Н.(61) од с.Могила му се јавил на З.К.(47) од истото село кој во тој...

УХМР пoвтopнo пpeдyпpeдувa – Попладне останeтe дома, нeвpeмe доаѓа во Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер,...

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото Карпалак пред точно 19 години...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

More Articles Like This