ВОЗИЛО УДPИЛО ДВЕГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ НА ПАРКИНГ: Девојчето им подлeгнало на повpeдите!

  • May 15, 2019

На 14.05.2019 година во 14.45 часот на паркинг простор на ул.“23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(35) од Скопје, yдрило во двегодишно девојче од Скопје.

Од ударот детето се здобило со тешки телесни повpeди и со истото возило било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски каде му била уkажана лекаpска помош.

Во 15.20 часот детето им подлегнало на повpeдите.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Претходно «
Следно »