(Вознемирувачки снимки)РАЗБИВАЊЕ НА ТЕРОРИСТИТЕ: Пекол во планините над Дамаск!

Поврзано

ПАНДЕМИЈАТА НЕ Е ЗАВРШЕНА: Забележано зголемување на бројот на заразени по олеснувањето на мерките

Во некои земји е забележано зголемување на бројот на заразени со коронавирусот по олеснувањето на мерките, предупредува Светската здравствена...

СЕ ЗБОГАТИЈА ОД ПАНДЕМИЈАТА: Заработија милијарди додека многумина едвај преживуваат

Додека на многу луѓе во светот пандемијата на коронавирусот им донесе финансиски проблеми, милијардерите во САД станаа уште побогати. Според...

СЗО СО НОВИ ПРЕПОРАКИ: Еве какви маски е најдобро да се носат за заштита од ковид-19

Светската здравствена организација (СЗО) денеска ги ажурираше своите упатства и им препорача владите да ги замолат сите да носат...

4-та оклопна дивизија на сириската војска, Националните одбрамбени сили и Хезболах продолжуваат со антитерориситчката акција во регионот на Вади Барда, северозападно од Дамаск, по ослободувањето на Алепо

vadi_barda_sirija_jutjub

Првиот ден на новата година, владините сили тргнаа во напад а селото Ајн ал Фиџах и успеаа да ја пробијат одбраната на терористите до вечерта. Утрината пристигна и непотврдена информација дека ова село е ослободено.

Од другата страна, милитантите во своите медиуми тргнаа со жестока пропагандна кампања против сириската војска, обвинувајќи ги за кршење на примирјето. Меѓутоа, терористите кои се наоѓаат на тоа подрачје се легитимна мета во склад со постигнатио договор.

Сириската војска тргна во офанзива на Вади Барди во декември, кога терористите отвараа линија за снабдување со вода во деловите на Дамаск кои ги контролира владата.

https://www.youtube.com/watch?v=EYezmNuLpFs

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести