(Вознемирувачко)БРУТАЛНО УБИСТВО СНИМЕНО НА КАМЕРА: Ладнокрвно му се нафрлија и го застрелаа во глава додека шеташе со неговата девојка!

Поврзано

OПЕPИРAЛ ВО ГЕВГЕЛИЈА, БОГДАНЦИ И ВАЛАНДОВО: Едно лицe заработи пpитвop заради извршени кpaжби​

Јавен обвинител од Основното јавно бвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека го...

ПРИ СПРОВЕДЕНА ИCТРAЖНA ПОСТАПКА: Oбвинeт дилep на мapихyaнa и aмфeтaмин

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено...

ЗАРАБОТИЈА КPИBИЧНИ: Предложени парични кaзни за 17 лицa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 17 лица,...

Курсат Соисал е застрелан во главата пред ноќниот клуб во Адана, Турција, но и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, тој им подлегна на повредите.

ubistvo_ulica

Кобната ноќ се случила на 26 октомври, кога тој со неговиот брат и пријател отишле во еден бар.

Во алкохолизирана состојба во еден момент излегол со хостесата од клубот. По него излегле уште две млади момчиња, за кои се претпоставува дека се вработени во клубот, и започнале да му се закануваат. За тој да се одбрани извадил пиштол и пукал во воздухот. Во тој момент излетало и трето лице од барот кој испукал неколку куршуми во него, иако убиениот ја држел девојката пред него како штит. Повредени се и други лица кои биле во кругот.

Тој веднаш е однесен на интензивна нега во неврохирургија, меѓутоа вчера починал.

Актуелно

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за...

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

Повеќе вести