(Вознемирувачко)БРУТАЛНО УБИСТВО СНИМЕНО НА КАМЕРА: Ладнокрвно му се нафрлија и го застрелаа во глава додека шеташе со неговата девојка!

  • November 29, 2016

Курсат Соисал е застрелан во главата пред ноќниот клуб во Адана, Турција, но и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, тој им подлегна на повредите.

ubistvo_ulica

Кобната ноќ се случила на 26 октомври, кога тој со неговиот брат и пријател отишле во еден бар.

Во алкохолизирана состојба во еден момент излегол со хостесата од клубот. По него излегле уште две млади момчиња, за кои се претпоставува дека се вработени во клубот, и започнале да му се закануваат. За тој да се одбрани извадил пиштол и пукал во воздухот. Во тој момент излетало и трето лице од барот кој испукал неколку куршуми во него, иако убиениот ја држел девојката пред него како штит. Повредени се и други лица кои биле во кругот.

Тој веднаш е однесен на интензивна нега во неврохирургија, меѓутоа вчера починал.

Претходно «
Следно »