October 20, 2021, 8:50 pm

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД СТРУМИЦА: Преку 1.200.000 денари пари на граѓаните на Струмица за да бидат напаѓани од кучиња скитници!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Очигледната негрижа на градоначалникот на Струмица кој на сметка на ветеринарната амбуланта „Анри Вет“ од Богданци префрлил 1.200.000 денари за наводно менаџирање со кучињата скитници во градот доведе до зачестени напади врз граѓаните, од кои неколкумина биле и каснати

14639695_10206076446869331_1970435535208932803_n

Освен сомнителните тендери со блиски соработници на градоначалникот на Струмица за транспорт на ученици кој бил за неколку пати повисок од остантите општини, како и бизнисите кои Заев ги имал со пратеници на СДСМ и членови на неговото пошироко семејство, последната во низата злоупотреби на пари на граѓаните е оваа со наводното менаџирање со кучињата скитници во градот.

Како што може да се види на снимката, глутница од кучиња прво напаѓаат жена во кругот на општинското училиште, а откако чуварот се обиде да ги одврати тие се нафрлија врз него. За среќа во оваа ситуација никој не беше повреден, но граѓаните тврдат дека досега имало неколку посериозни инциденти во кои жители на градот биле и искасани.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Митовски: Oбвинитeлcтвoтo ги бapa cвиpкaчитe кoи oбjaвиja зa пpeдизбopниoт пoтkyп oд Bлaдaтa

Во вечерашната емисија на ТВ Сонце гостуваше уредникот на Инфомакс Александар Митовски кој истакна дека Обвинителството ги бара...

More Articles Like This