ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Си го одзеде животот и тоа го емитуваше во живо на ФБ!

  • October 12, 2016

Ердоган Черен (21) од Турција на социјалната мрежа Фејсбук во живо го пренесувал своето самоубиство.

samoubistvo
На снимката се гледа како момчето држи пушка вперена во градите и во еден момент го повлекол чкрапалото и си го одзел животот.

Причината за самоубиството наводно е тоа што неодамна го оставила девојката.

-Никој не ми веруваше кога кажав дека ќе се убијам. Гледајте го ова сега, вели момчето на снимката која во живот била пренесувана на Фејсбук.

Турските медиуми пишуваат дека членови на семејството го слушнале истрелот и го нашле во собата. Тој умрел на пат кон болница. Момчето претходно на Фејсбук често пишувало за своите емоции и невозвратната љубов.

Претходно «
Следно »