September 27, 2021, 11:39 am

(Вознемирувачко видео) CTPАШНО: Cocтojбата вo Израел излeзe oд кoнтpoлa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Едно видео покажува дека израелската полиција се обидува да упадне во станот на израелски Арапи (Палестинци), додека станарите се обидуваат да се одбранат од напаѓачите и некако успеваат да ја затворат вратата, а на патот добиваат удари со палки и пушки на главите.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Во станот децата врескаат и плачат заради сцената што се случува пред нив. Целата драма се одвива во градот Хаифа во северен Израел.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

На второто видео, можете да видите како еден возач преку мегафон им рекол на насобраната толпа дека е Евреин, за да не го напаѓаат, линчуваат, па можеби дури и да го убијат.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Третото видео го прикажува истиот возач, но религиозен фанатик, конзервативен Евреин кој ги повикува другите групи собрани на улиците да ги нападнат Арапите: „Дајте ми ги адресите на Арапите во Нетанја“, вели тој пред звучникот.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Извор: lokalno.mk

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Турција гo вклyчи цpвeниoт aлapм: Издaдeнo пpeдyпpeдyвaњe зa цyнaми пo cилнитe зeмjoтpecи штo гo зaфaтиja Kpит

Турција издаде предупредување за цунами по силниот земјотрес што денеска го погоди грчкиот остров Крит, јавуваат турските медиуми. Властите во...

More Articles Like This