August 14, 2020, 5:28 pm

(Вознемирувачко) УЖАС ВО СИДНЕЈ: Бела ајкула ја зграпчила за нога, животот и го спасила само една работа

Поврзано

Помпео бapa пpoдoлжyвaњe на eмбapгoтo на извoз на opyжјe во Иран

Неопходно е да се продолжи ембаргото за извоз на оружје во Иран, нагласи денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео. –...

Oткaжaн мeмopиjaлниот нaстaн зa одбeлeжувaњe нa 11 Сeптeмври вo САД

Инсталацијата што прави два столба од светлина што ги симболизираат Кулите-близначки на Светскиот трговски центар, го осветлуваше Њу Јорк...

Нoв Зeлaнд го пpoдoлжи кaрaнтинoт за 12 дeнa

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, го продолжи карантинот во таа земја за 12 дена, откако бројот на случаи...
- Advertisement -

Ана Шарпеј била нападната од ајкула од семејството на големите бели ајкули која била долга помеѓу 2,7 и 3,2 метри.

Ана итно е оперирана и состојбата сега и е стабилна. Биологот Вик Пидморс изјави дека таа има претрпено сериозен загриз на десната нога, но дека ќе закрепне набрзо.

– Би бил сериозно изненаден ако се појави некоја сериозна последица, се надевам дека целосно ќе заздрави наскоро. Што се однесува до ајкулата, можам да потврдам дека станува збор за млада ајкула од семејството на бели ајкули, токму порди тоа што станува збор за млада ајкула, жената преживеала. Ако ајкулата беше постара, не знам како се ќе се завршеше-изјави биологот.

Во врска со случајот се огласи и градоначалникот Линдзи Шуреј.

– Од повеќе причини, оваа жена е среќна. Цела заедница е со неа во мислите и и испраќаме позитивни мисли што побрзо да заздрави. Воедно грдските плажи се сите затворени, до завршување на мерките за поголема заштита-изјави градоначалникот.

 

Latest News

Костовски директно го oбвини Николче Петковски за пpoпаѓањето на Еуростандард банка

Трифун Костовски, мнозинскиот акционер во Еуростандард банка, на денешната прес коференција директно го oбвини поранешото раководство за неуспешното работење...

Костовски: Случувањата со Еуростандард се сценарио, оние кои знаеле ги повлекле парите

Најголемиот акционер во „Еуростандард Банка“, Трифун Костовски денеска на прес конференција посочи дека сценариото се спремало, а тие кои знаеле од Народната банка дека...

3aeB и Axмети договорија влaда, 3ибepи ќе биде пpeмиер една година, Д УИ го 3eмa и MBP

Од партиски извори Канал 5 дознава дека од преговорите меѓу СДСМ и ДУИ договорено е премиер по принципот 3+1. Тоа значи три години на чело...

Костовски: Еуростандард банка беше дeпониja за лоши плaсмани на Комерцијална банка

Трифун Костовски на денешната прес конференција изјави дека преговорите со Комерцијална банка се пpoпаднати, но и дека Еуростандард банка била депонија за лоши пласмани...

Трифун Костовски: Жaл ми е за моите клиенти, јас гoл сум се родил, гoл ќе си умpaм

Бизнисменот Трифун Костовски попладнево како мнозински акционер во Еуростандард банка се појави на прес конференција со неговиот син и ја обвини Народната банка и...

More Articles Like This