(Вознемирувачко фото)НАЈСТРАШНАТА ДРОГА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Во Битола пронајдена дрогата „Крокодил“

  • June 3, 2016

Оваа дрога забрзано го разорува ткивото.Хемиското име на дрогата е метил-ендиокси-пировалерон или скратено МДПВ. Полициски службеници од Одделот за недозволена трговија со дрога на СВР Битола пронашле МДПВ кај битолчанка.При претрес во домот на друго лице од село Трново, Битола, пронајдено било непозната прашкаста материја, за која при вештачењето, било утврдено дека станува збор за 10,17 грама метил-ендиокси-пировалерон. Истата дрога била пронајдена и кај братот на девојката од Битола.

Консумирањето „крокодил“ предизвикува распаѓање на мускулната маса на тој што ја прима оваа дрога, а „новата ЛСД“ предизвикува желба за канибализам.

Новата ЛСД се прави со мешање на некои супстанции со миризлива сол.
krokodil

krokodil2

Претходно «
Следно »