(Вознемирувачко фото)ПСИХОЗАТА ПРЕРАСНУВА ВО МАНИЈАКАЛНОСТ: По труењето кучиња, почнаа и да се обезглавуваат!

Поврзано

Мартин Вучиќ објави фотографија со Драган: За мене секогаш ќе бидеш татко над татковците

Мартин Вучиќ денеска на својот профил на Фејсбук сподели фотографија со неговиот неодамна починат татко, Драган. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217040568342616&set=a.10201861278469856&type=3&theater

Стоилковски обелоденува дека постои ckaндалозно видео со Костадинов

Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот...

Дурловски: Да ги славиме делата на македонските просветители и нивната хумана мисија

Игор Дурловски со видео порака од Охрид упати честитка по повод 24 мај- Денот на словенските просветители Кирил и...

Продолжува психозата на убивање на бездомни кучиња во Скопје, откако градското раководство не најде решение за отстранување на кучињата кои претставуваат опасност за жителите на градот

Труењето на кучињата, што впрочем е и кривично дело продолжува, а се почесто се појавуваат и случаи на манијакално однесување меѓу дел од граѓаните, кои убиството на животните со труење не им е доволно, па ги обезглавуваат кучињата и лешовите ги расфрлаат по улиците.

Од полицијата сеуште нема реакција, а не е пронајден ниту сопстеникот на ротфајлерот кој искаса десетина лица во Ново Лисиче, а поради кој започна и оваа општа хајка.

- Advertisement -

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...
- Advertisement -

Повеќе вести

- Advertisement -