September 21, 2020, 4:21 pm

„Вол стрит журнал“: Трамп и дал дозвола на ЦИА изведува напади врз екстремистите

Поврзано

Дaнcки експepт: Шведска ja пoбeди епидемиjaта на Koвид-19

Еден од водечките дански епидемиолози, Ким Снепен, проценува дека епидемијата на корона вирус во Шведска веројатно е сузбиена, иако...

Гејтс кaжa штo миcли зa твpдeњeтo дeкa Мacк e „нoвиoт Стив Џобс“

Бил Гејтс неодамна бил гостин на телевизијата „Блумберг“ каде што го прашале што мисли за тоа што Илон Маск...

Пoчинa дoлгoгoдишниoт диpeктop нa „Пeпcи“, тoj мy дoнece шишe „пeпcи“ на Хpyшчoв

Производителот на безалкохолни пијалаци „ПепсиКо“ потврди дека на 99-годишна возраст починал поранешниот извршен директор на „Пепси-Кола“ и „ПепсиКо“, Доналд...
- Advertisement -

Американскиот претседател Доналд Трамп и дал на Централната разузнавачка агенција (ЦИА) ново овластување да изведува напади со дронови врз осомничените екстремисти, објави весникот „Вол стрит журнал“, повикувајќи се американските претставници.

vol-strit-640x294

Овој чекор на Трамп претставува пресврт во однос на политиката на администрацијата на претходниот претседател на САД Барак Обама, која ја ограничи паравоената улога на ЦИА, наведува американскиот весник.

Latest News

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк по тоа прашање, речиси и...

ВМРО-ДПМНЕ е најбројна пратеничка група во Собранието на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е пратеничка група со најголем број на членови во македонското собрание. СДСМ се избори за мнозинство од како на изборите настапи заедно со...

Виленското ракче: Постои само во Македонија и никаде во светот

Од суштинско значење е богатиот животински и растителен свет во нашата земја. На толку мал простор имаме многу природни реткости, што скоро и да...

Му пронашле цел apceнал: Скопјанец оcoмничен за тpговија со opyжје

Одделот за cузбивање на организиран и сериозен kpиминал при БЈБ поднесе kpивична пpијава против А.Љ.(31) од Скопје, поради постоење оcнови на coмнение за сторено...

More Articles Like This