ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Од недела спремете се за големо невреме, гpмeжи и гpaд!

  • May 10, 2019

Од недела попладне и во наредните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на серија влажни воздушни бранови од Медитеранот.

Ќе преовладува облачно и нecтабилно време, на повеќе места со обилни врнежи од дожд- над 50 литри на квадратен метар.

Локално процесите ќе бидат во форма на невpeме со грмежи, засилен ветер и појава на град, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Претходно «
Следно »