August 13, 2020, 3:34 am

Вонредна состојба во Флорида, се очекува ураган од втора категорија да го погоди атлантскиот брег

Поврзано

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското...

Пoчинa американскиот медиумски магнат Редстоун

Сопственикот на Си-Би-Ес (CBS) и на „Вајаком“ (Viacom), Самнер Редстоун починa на 98 години, соопшти холдингот „Нешенал амјузментс“ (National...
- Advertisement -

Гувернерот на државата Флорида, Рон де Сантис, прогласи вонредна состојба за окрузите по должината на атлантскиот брег бидејќи вечерва по локално време се очекува удар на ураганот Исаја.

Според „Ројтерс“, поради вонредната состојба, на Флорида се затворени многубројни амбуланти за тестирање на коронавирусот.

Ураганот Исаја, означен како бура од втора категорија, проследена со ветрови со брзина и до 120 километри на час, го погоди југоситочниот дел од Бахамите, соопшти Националниот центар за следење урагани.

Гувернерот Де Сантис за време на обраќањето до жителите на Флорида изјави дека сите надлежни служби се во целосна подготвеност.

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This