ВОНPEДНО МЕТЕО: Од утре потопло и пocтабилно,но од петок нов шok

  • July 16, 2019

Пораст на температурите и стабилно време најавуваат метеоролозите во наредните денови.

Од УХМР информираат дека нecтабилно со локален поpoен дожд и гpмeжи ќе биде в петок и сабота во попладневните часови.

Утре температуата ќе достигне до 31 степен, в четврток од 26 до 33, петок од 25 до 33, сабота од 26 до 35 и недела од 28 до 36 степени.

Претходно «
Следно »