Вооружена драма среде бел ден во Скопје

  • March 19, 2017

На улицата „Лазо Трповски“ во обложувалница „Златна Копачка“, непознато лице вооружено со пиштол извршено разбојништво над вработениот.

gpistol1uykm67i76i6

Полицијата информира дека биле одземени околу 100.000 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »