ВОЈВОТКИТЕ КЕЈТ МИДЛТОН И МЕГАН МАРКЛ ВАЖАТ ЗА СТИЛИЗИРАНИ ДАМИ:Еве колку пари трошат на гардероба!

  • January 14, 2019

Сопругите на принцевите Вилијам и Хари, војвотките Кејт Мидлтон и Меган Маркл важат за стилизирани дами, меѓутоа во јавноста се појави информација за тоа колку пари трошат на гардероба.

Имено, членовите на кралското семејство саакат да облечат фини модни парчиња, па поради тоа модните стручни лица направија истражување.

Како што пишуваат странските медиуми, војвотките за одредени модни парчиња потрошиле голем буџет.

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон најмногу сака да троши на гламурозни фустани, а неодамна на облека и накит потрошила околу 73 000 евра.

Меган повеќе сака да едноставен стил со модни додатоци. Претходната година за облека потрошила 400 000 евра.

Претходно «
Следно »