ВОЈНИЦИ НА КФОР НА КОСОВО ГИ ШКРТАЛЕ БИЛБОРДИТЕ СО ЛИКОТ НА ПУТИН: Билборди со Путин ишкртани на Косово

  • January 17, 2019
  • Коментари

Граѓаните на Лепосавиќ, во близина на Косовка Митровица кои утрово иделе на работа, велат дека биле сведоци на вандализам од страна на војниците на КФОР кои ги уништија билбордите со ликот на рускиот претседател Владимир Путин по повод неговата посета на Белград.

Познатиот студент и граѓански активист Филип Фичовиќ на својот Твитер профил објави дека синоќа војниците на НАТО ги ишкртале билбордте во близина на Косовска Митровица во Балабан.

Фичовиќ на својот Твитер напиша: Синоќа војници на НАТО ги шкртаа билбордите со ликот на Путин. Зашто толку нервоза?

Претходно «
Следно »