February 28, 2021, 1:20 am

Во Вардар yштe двajцa пoзитивни нa Koвид19

Поврзано

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

Maлкy дa нe пpeтepaa?: Ceдyмднeвeн кapaнтин вo Hoв 3eланд пopaди eдeн Koвид-19 cлyчaj

Премиерот на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн, најави дека од утре ќе се воведе седумдневна блокада во најголемиот град Оuкленд,...

Бил Гејтс: “Heмa дa пpecтaнaм дa нocaм мacкa иaкo ги пpимив двeтe дoзи нa вakцинa”

Американскиот милијардер Бил Гејтс ја прими втората доза на вакцина против Kовид-19, па рече дека, иако бил вакциниран, ќе...
- Advertisement -

Вардар по најновото клупско тестирање, потврдија уште два нови случаи инфицирани со Ковид19 во своите редови.

Со оглед на тоа дека деновиве репрезентацијата ќе има мечеви со Финска и Швајцарија, во Вардар се подготвуваат за понатамошниот дел од ЛШ сезоната, каде ги очекува меч со Кјелце, но со играчите кои останаа во клубот и кои не се повикани во селекцијата.

Играчите кои имале позитивен тест на последното тестирање веднаш биле испратени во изолација, иако немале симптоми и се чувствувале добро.

Двајцата нови случаи немале никаква поврзаност со претходните од Вардар кои беа детектирани.

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This