January 17, 2021, 10:39 am

Во Германија скоро еден милион зaбoлени, досега пoчинaле 13630 пациенти

Поврзано

СЗО бара поocтри мерки во европските мерки

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика европските земји да сторат повеќе во спречување на ширењето на новиот сој на...

Кoвид-19 пронајден во сладолед во Кина, целата серија повлечена од продажба

Во Кина, коронавирусот е пронајден во еден вид сладолед, поради што целата серија е повлечена од продажба, соопшти тамошната...

Руската вакцина може да ја запре пaндемијата, тврдат европски медиуми

Русија ја направи вакцината „Спутник V“ и покажа можност за самостојно развивање на лек што може да ја потисне...
- Advertisement -

Во Германија потврдени се нови 23.648 случаи на корона вирус, соопши денеска институтот за инфективни болести Роберт Кох.

Во последните 24 часа починале 260 лица. Како што се наведува, од почеток на пандемијата од ковид-19 заболеле 879.564, додека од последиците на корона вирусот починале 13.630 пациенти, пренесува Ројтерс.

Од почеток на пандемијата бројот на заболени од Ковид-19 се движи кон еден милион, односно 897.564 лица, додека како последица од вирусот починале 13.630 лица, пренесува Ројтерс.

Latest News

Каракачанов: Македонија е најромантичен и најтpaгичен дел од бугарската историј

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана одново повтори дека темата Македонија била од стратешки интерес во Бугарија. „Бидејќи, како што...

More Articles Like This