January 23, 2021, 8:50 am

Во Грција пoвтopнo гoлeм бpoj пoчинaти и нoвoзapaзeни oд Koвид-19

Поврзано

(Видео) Opо, пиjaчки и тамбypaши сред Koвид-центарот – сестрите испраќаат колешка во пензиja

Шокантната снимка на која се гледа како медицински сестри и помошен персонал играат оро и пејат заедно со свирачите...

Шаp планина повтоpно повод за koнфлиkт – Пpиштина и Белгpад се ckаpаа за Бpезовица

„Изјавата на премиерот на Косово, Авдулах Хоти, дека има намера да вложи 600.000 евра во Ски центарот Брезовица, од...

(Видео) Ckaндал во Хрватска: Ора и песни во ковид центар не почитувајќи ги епидемиолошките мерки

„РТЛ“ објави снимка од забава во болничката болница Дубрава, каде медицинските сестри и придружниот персонал пеат, танцуваат и пијат...
- Advertisement -

Во Грција повторно е зголемен бројот на нови и смртни случаи, од Ковид-19, регистрирани се 2.199 новозаразени, а починаа 111 лица , јави дописничката на МИА од Атина.

Од новите случаи, половина се во Солун (538), во Атика (413) и во Лариса (112).

На Одделите за интензивна нега, приклучени на апарати се лекуваат 596 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, во Грција има 107.470 заразени и 2.517 почонати од Ковид-19.

Latest News

(Видео) Opо, пиjaчки и тамбypaши сред Koвид-центарот – сестрите испраќаат колешка во пензиja

Шокантната снимка на која се гледа како медицински сестри и помошен персонал играат оро и пејат заедно со свирачите...

More Articles Like This