(Во живо)ГОЛЕМ ПРОТЕСТ ВО СИДНЕЈ: Македонската дијаспора се собра на голем протест во Сиднеј, Австралија

  • March 4, 2018
  • Коментари

Голем број на Македонци од Австралија се собраа на денешниот протест кој се одржува во Сиднеј. Во моментов се одржуваат протести против промената на името на Република Македонија, во организација на иницијативата „Ние сме Македонија“.

Видео во живо од протест:

Posted by World Macedonian Congress – Australia on Saturday, 3 March 2018

 

 

Posted by Australian Macedonian Council of New South Wales Inc. on Saturday, 3 March 2018

Претходно «
Следно »