(Во живо)ГОРИ ХРВАТСКА: Следете ја во живо прославата во Загреб!

  • July 11, 2018

Хрватска најверојатно ќе биде вториот финалист во финалето на Светското фудбалско првентство против Франција, откако во второто продолжение, Манџукиќ успеа да постигне гол за 2-1.

Во Загреб веќе се слави, а хрватските медиуми ја пренесуваат атмосферата во живо.

Претходно «
Следно »