(Во живо)ГРУЕВСКИ ЗА НЕПРИСТОЈНИТЕ ПРЕДЛОЗИ: Добивав понуди од кланот Заев, СЈО лажно да сведочам!

  • February 12, 2019
  • Коментари

Во ексклузивното интервју на Никола Груевски за Инфомакс на прашањето поставено од главниот и одговорен уредник на порталот Ингомакс дали имало  непристојни понуди од СЈО, бевте ли врбуван да станете соработник,  и дали имало непристојни понуди од кланот Заеви, екс премиерот одговори:

-Имаше од се по нешто. Имаше и од СЈО во една прилика кога бев во СЈО да дадам исказ, потоа бев покане во друга канцеларија на приватен разговор. Беше инсистирано да не влезе мојот адвокат, односно да бидам сам. И низ разговорот ми беше укажано дека би било добро да соработувам, да помогнам, ако може да помогнете за другите обивнити. Бидејќи јас веднаш им кажав дека немаат ништи, ниту имаат дело, ниту може да имаат докази, бидејќи  нема дело.

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

(ВТОР ДЕЛ) Мега-интервју со Никола Груевски!

Gepostet von infomax.mk am Dienstag, 12. Februar 2019

Претходно «
Следно »