August 14, 2020, 12:31 am

(Во живо)ЕУФОРИЈА ВО СТРУМИЦА: Десетици илијадници Македонци се слеаа во Струмица на големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

Демир Далип: Охридскиот Рамковен договор е со „тесни рамки“ и не се применува за Египќаните

Рамковниот договор склучен во Охрид пред 19 години, според припадниците на етничката заедница Египкани е со „тесни рамки“...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв...

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес...
- Advertisement -

Се веат црвено црни и македонски знамиња, се пеат патриотски песни. Славеничка атмосфера владее во Струмица на големиот митинг на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Граѓани од цела источна Македонија се пристигнати во Струмица каде треба да се даде силна поддршка за нова изборна победа.

strumica_miting4

Оваа изборна единица е најинтересна бидејќи директно ќе се соочат лидерите на власта и на опозицијата Никола Груевски и Зоран Заев. Струмичани се едногласни дека Заев попусто дава нереални ветувања кога тој како градоначалник на Струмица нема исполнето ниту едно свое ветување во овие четири години.strumica_miting strumica_miting2 strumica_miting3

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

(Видео) Под опсада амбасадите на Белорусија во Москва и Киев

Врз зградата на амбасадата на Белорусија во Киев е фpлен факeл, јави дописникот на Спутник, а пpoтест е одржан и пред дипломатското претставништво на...

More Articles Like This