(Во живо)ЗАПОЧНА ПАРАДАТА ВО МОСКВА: Следете ја најголемата воена парада во светот – Денот на победата над фашизмот во Москва!

Поврзано

Русија ќе ја тecтиpa вaкцинaтa пpoтив кoрoнaвиpyc на деца следната година

Националниот истражувачки центар „Гамалеи“ во Русија планира да започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца во периодот...

Русија ќе воведе 6Г мрежа

Русија ја разгледува можноста за воведување 6Г мрежа, изјави рускиот министер за индустрија и трговија Денис Мантуров. Мантуров изјави дека...

Русија наскоро започнува со масовно вакцинирање против ковид-19

Русија се подготвува да започне со масовна вакцинација против Ковид-19 во октомври, објави министерот за здравство Михаил Мурашко. Лекарите,...
- Advertisement -

На Црвениот плоштад во Москва се одржува големата воена парада по повод Денот на победата. На почетокот на парадата, претседателот на Русија се обрати до присутните војници и ја означи парадата за отворена. На отварањето до рускиот претседател седеше и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Русија на парадата ќе го презентира оружјето од последната генерација, меѓу кои и ловецот од петтата генерација СУ-57 кој важи за технолошки најнапреден авион во светот, како и хиперсоничните ракети „Кинџал“.

Следете во живо.

 

Парада на Црвеном тргу поводом Дана победе

Парада на Црвеном тргу за Дан победеhttps://sptnkne.ws/h3cw

Julkaissut Sputnik Србијa Tiistaina 8. toukokuuta 2018

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Куќен притвop за раководителите на пристаништето во Бејрут додека трае истрaгата за еkcплозијата

Неколку раководители на пристаништето во Бејрут денес беа ставени во куќен притвop во очекување на истрaгата за kaтастрофалната експлозија,...

(Видео) Водата од чешмите полна со кал – жителите на Синичане протестираат и на дожд, во Владата немаше договор

Во куќите во Синичане, наместо вода, од чешмите тече кал. Токму поради тоа жителите од ова село не се откажуваат и продолжуваат да протестираат....

Не е од Кина?: Руски научници тврдат дека ковид-19 во Русија не пристигнал од Кина

По истражувањето, руските научни организации открија дека коронавирусот не пристигнал во Русија од Кина, туку главно од Европа, изјавиле за Спутник во научниот центар...

(Видео) Инцидент на српскo-унгарската граница, стотина мигранти ја нападнале полицијата во обид нacилно да влезат во Унгарија

Група од околу 100 мигранти се обиделе илегално да преминат во Унгарија недалеку од граничниот премин Решка (Хоргош) на српската страна на границата, соопшти...

Мендух Тачи од Заев ја побарал институцијата Финансиска полиција за да ги истражува трансферите на пари од Иран и Катар

Албанскиот портал Газета Експрес, објави детали од средбата на Зоран Заев и лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Имено порталот објави дека Мендух Тачи на оваа...

More Articles Like This