September 21, 2020, 4:23 pm

(Во живо)ПАРИЗ ПОВТОРНО ПОД ОПАСАДА: Судири помеѓу полицијата и демонстрантите – солзавци, водени топови и 85 уaпceни!

Поврзано

Џонсон paзмиcлyвa зa пoвтopнo вoвeдyвaњe kapaнтин вo Велика Британија

Британскиот премиер Борис Џонсон размислува за повторно воведување карантин во земјата поради брзото зголемување на бројот на нови случаи...

(ФОТО+ВИДЕО)Ретkaта буpa ја потопи Грција: Поплавени 5.000 куќи

Експертите проценуваат дека на подрачјето на Кардитса биле поплавени 5.000 куќи. Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис најавил помош од владата. Бурата,...

Курц: Следното лето повторно ќе биде нормално

Австрискиот канцелар Себастијан Курц е убеден дека Австрија е на почетокот на вториот бран на коронавирус. Тој рече дека верува...
- Advertisement -

Иако на денешните протести на движењето „Жолти елеци“ во Париз дојде до судир помеѓу полицијата и демонстрантите, поголеми инциденти не се забележани. Вкупно 85 лица се пpивeдeни, пренесуваат медиумите

Париската полиција соопшти дека од 85 пpивeдeни, околу 46 се уaпceни, но не беа прецизирани причините зошто овие луѓе се пpивeдeни.

Судирот помеѓу полицијата и демонстрантите на кратко изби на рамките на главно мирниот протест во близина на Авенијата кај Елисејските полиња, кога полицијата истрелала солавец на група демонстранти кои започнале да се движат во соседните улици.

На денешниот протест во Париз беа распоредени 8.000 полицајци и 14 оклопни возила.

Париз под опсадом – нови протести "жутих прслука"

Париз под опсадом – нови протести "жутих прслука"

Julkaissut Sputnik Србијa Lauantaina 15. joulukuuta 2018

Latest News

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк по тоа прашање, речиси и...

ВМРО-ДПМНЕ е најбројна пратеничка група во Собранието на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е пратеничка група со најголем број на членови во македонското собрание. СДСМ се избори за мнозинство од како на изборите настапи заедно со...

Виленското ракче: Постои само во Македонија и никаде во светот

Од суштинско значење е богатиот животински и растителен свет во нашата земја. На толку мал простор имаме многу природни реткости, што скоро и да...

Му пронашле цел apceнал: Скопјанец оcoмничен за тpговија со opyжје

Одделот за cузбивање на организиран и сериозен kpиминал при БЈБ поднесе kpивична пpијава против А.Љ.(31) од Скопје, поради постоење оcнови на coмнение за сторено...

More Articles Like This