(Во Живо)ПУКАЊЕ ВО ТЕТОВО: Убиство во Тетово – вооружена престрелка со автоматско оружје помеѓу две спротивставени групи на ДУИ!

  • April 5, 2018

Вооружена престрелка вечерва се случила во Тетово пред штабот на ДУИ во Мала Речица, во која најмалку двајца се повредени, а повеќе лица се уапсени информираат медиумите на албански јазик во земјава .

Причините за престрелката не се познати, а на лице место има голем број на полициски служби.

Сериозен настан се случи пред неколку минути во Мала Речица пред седиштето на ДУИ, информира порталот Shqipmedia од извори на местото на настанот, но не и официјално.
Според информациите кои му стојат на располагање на порталот Шќипмедиа, убиството се случило помеѓу две ривалски групи на ДУИ пред седиштето на ДУИ. Сè уште не е познато кои се жртвите.
Според жителите на Речица, имало големи пукотници кои предизвикале паника и страв кај нив.
За брзо време зо повеќе информации за настанот ќе извести порталот.

Порталот „Порталб“ веќе објави снимки од настанот.

Të shtëna në Tetovë në Reçic të Tetovës

Posted by Portalb on Thursday, 5 April 2018

Претходно «
Следно »