January 25, 2021, 7:54 am

(Во живо)СО ХЕЛИКОПТЕРИ ПО РУЧЕЦИ, НЕ СЕ ВЛЕГУВА ВО НАТО: „Пали хеликоптерот, одиме на ручек“ – така во НАТО не може!

Поврзано

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...

Axмeти: Пpaшањето со Бугapија ќе се peши напpoлет, за 20 години ниту eднaш не ce paзочарав од EУ и HAТО

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе...
- Advertisement -

Нека не се залажуваат со онакви прослави како онаа вчера, на која учествуваа прелажани уметници, на кои треба да славиме дека сме влегле во НАТО и ЕУ, а всушност сме многу далеку од нив, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Кавадарци, каде што ВМРО-ДПМНЕ во рамките на Лето за Македонија по протестните маршеви во Битола и Струмица, го организира третиот протестен марш.

-Во НАТО и во ЕУ не лажат пејачи да дојдат да свират демек на културна манифестација, па после испаѓа дека свират за политички цели, во ЕУ и НАТО не местат тендери за членови на владата или за браќа на премиерите, во ЕУ и НАТО не се возат со воени хелихоптери по приватни ручеци и вечери, во ЕУ и НАТО нема да видите ослободени криминалци или аболирани премиери, нема да видите како градоначалници со комбе шверцуваат цигари…затоа да не се лажеме….далеку сме од ЕУ и НАТО. Колку сака Заев нека глуми радост нека бацува пенкала на еден непристоен начин, колку сака нека се лажат и надлажуваат тој, Димитров и Шеќеринска, но факт е за да влеземе во ЕУ и НАТО прво треба да се смениме самите ние, да размислуваме и делуваме европски, а за тоа да почне треба да дојде една нова генерација на политичари односно прво треба да раскрстиме со политичарите како што се овие во Владата.

Она што се случува во дипломатијата, нагласи Мицкоски, е само финалето на тој тотален хаос кој се продуцира во секоја сфера од животот. Во економијата, во здравството, образованието, земјоделието.

Latest News

Дневен xopockoп за понеделник (25. јануари 2021)

ОВЕН Работа: Ве интересира друга работа. Пробувате преку фамилијарни врски да најдете нова работа. Љубов: Брачниот однос е стабилен, без оглед...

More Articles Like This