(Во живо)ХАОС ВО ВАШИНГТОН ПО ИНАГУРАЦИЈАТА: Шок бомби, солзавец и специјална полиција откако соросоидите започнаа со насилства!

  • January 20, 2017
  • Коментари

Специјална полиција формираше кордон за да ги блокира демонстрантите на Сорос, кои добија плати од по 3.500 долари за еден ден, да протестираат на улиците во Вашингтон. Се фрлаат шок бомби и солзавец за да се смират насилните протести и да се растераат демонстратите

vashington_protesti

Според очевидците, специјалната полиција сеуште не може да го врати јавниот ред и мир.

Една од групите која ги организира протестите финансирани од Сорос, потврди дека е употребен солзавец и шок бомби.

Претходно «
Следно »