(Во живо)Шекеринска, Османи и Димитров ќе објаснуваат зошто е добро да се викаме Северна Македонија

  • January 13, 2019

Во медија центарот на Владата на Република Македонија, се одржува прес-конференција на којашто ќе се обратат заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Претходно «
Следно »