October 18, 2021, 2:19 am

(Во Живо) Блокиpaн Пентагон: Има повpeдени и активен стpелач

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Зградата на Пентагон e блокирана по инцидентот во транзитниот центар на Министерството за одбрана, објави службата што се занимава со безбедноста на оваа институција.

Медиумите наведуваат дека има повредени и активен стрелач

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This