ВО ЖИВО: Груевски ќе промовира нови мерки

  • September 26, 2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во 13:30 часот ќе промовира нови мерки.

nikola-gruevski

– Ве известуваме дека денес во 13:30 часот, во Музеј на Македонската борба за државност и самостојност, ќе се обрати Никола Груевски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, каде што ќе објави нови мерки од областа на автомобилизмот и заштита на животна средина, информираат од партијата. 

Претходно «
Следно »