April 23, 2021, 12:17 pm

(Во живо) Изjaвa нa миниcтepoт зa здpaвcтвo, Венко Филипче пред А1 Арената Борис Трајковски

Поврзано

Bo Скопје хocпитaлизиpaни 52 нoви пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот....

На инфekтивнитe oддeлeниja вo зeмjaвa ce лekyвaaт 942 пaциeнти

Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 942 пациенти...

Уштe oвa фaлeшe..: Cyпepзapaзниoт индиcки вид кopoнaвиpyc пpиcтигнa вo Европа

Варијантата на Ковид-19, која е широко распространета во Индија, е откриена во Белгија кај група индиски студенти кои пристигнале...
- Advertisement -

Министерот за здравство, Венко Филипче, ќе даде изјава пред А1 Арената Борис Трајковски.

Изјавата на Филипче ќе започне во 13:30 часот пред салата.

Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Latest News

Bo Скопје хocпитaлизиpaни 52 нoви пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот....

More Articles Like This