(Во живо) Обраќање на Христијан Мицкоски на трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“ во Карпош

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 20 часот на плоштадот кај Млечен ресторан, во Општина Карпош ќе одржи трибина „Промоции на политики – Македонија за сите луѓе“.

Свое обраќање ќе има и лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.

Според најавите од партијата обраќање ќе имаат и:

Гордана Силјановска Давкова, пратеник во Собранието на Република Македонија
Гордана Кочоска Димитриеска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Дарко Лазаров, претседател на Комисија за економија, туризам и инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/videos/573961956965176

Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This