ВО ЖИВО ОД ПРЕД СОБРАНИЕТО НА Р.МАКЕДОНИЈА: Протест против најавата за насилно гласање на законот за двојазичност

  • March 14, 2018

Голем број на граѓани се собраа денес пред Собранието на Р.Македонија на протест против најавата за насилно донесување на законот за двојазичност

Како што најави Талат Џафери, денес ќе се гласа по законот за јазици, а најавата е дека најверојатно владеачкото мнозинство ќе се обиде да ги прескокне поднесените 35.000 амандмани.

Следете во живо.

Претходно «
Следно »