December 4, 2021, 6:14 pm

(Во живо) Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Прес-конференција на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија за тешката автобуска несреќа во која загинаа 45 лица.

Несреќата се случи во вторникот на автопатот „Струма“ кога автобус на превозникот „Беса транс“ враќајќи се од Истанбул се запали. Во тек е истрага на истражните органи и идентификација на жртвите која се очекува да заврши за седум дена.

МИА и БТА заедно ја пренесуваат прес-конференсијата на Државното јавно обвинителство на Република Бугарија.

Преносот во живо може да го следите ТУКА.

Latest News

(Видео) Hемири во Виена: Над 10 000 демонстpaнти се cyдрија со полицијата која со кучиња ја рacтеруваше толпата

Во центарот на Виена се одржуваат бројни протести на противниците на мерките за корона и задолжителната вакцинација, поради што...

More Articles Like This