(Во живо) Тасевски: Вакцините ќе стасаат кај и да е, качени се на караван од магариња

Поврзано

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...

Заев во понеделник во Брисел, се очекува да се разговара за одвојување на процесите за Македонија и Албанија

Премиерот Зоран Заев во понеделник ќе отпатува за Брисел каде треба да остави средба со претседателката на Европската комисија,...

Објавена глобална мапа со pизик за 3emjотреси: Пола Македонија во „црBeHа зона“ – што значи тоа?

Секој трет жител во Светот бил некогаш изложен на земјотрес, а бројката се зголемила двојно во последните 40 години....
- Advertisement -

Сашо Тасевски вели во гостувањето на Неделен брифинг, вакцините се нарачани качени се на караван магариња, и ќе стасаат во Македонија 2024 година.

„Тука паѓаат во вода сите лаги и приказни кои ги кажуваа. Она беше срамно што го изјавија дека терале геополитика и геостратегија со вакцините. “
Дека ќе стасале 87 илјади па половина милион, а каде се два милиони граѓани да се вакцинираат.
Еден Вучиќ ја фрли на колена Европската Унија на колена и руши рекорди. А пак Европска Унија стана роб на неколку компании и повторно нема доволно вакцини – вели Сашо Тасевски.

Цела епидемија беше базирана на лаги, рака на срце вистина и светот не знаеше со што се соочува, но оние прогнози, претпоставки и анализи проценки што ги даваше Министерството беа срамни за некои 2000 заразени и најмногу 500 починати. се покажаа тотално погрешни, фактички како два Титаник бродови да потонале, и за жал тоа се уште трае – вели Сашо Тасевски.

Проследете ја емисијата Неделен брифинг со Сотир Костов на Инфомакс на следниот линк:
Latest News

Kopoнaтa pyши нecлaвни peкopди во Индија: Haд 4 илјади лицa пoчинaa, peгиcтpиpaни пoвeќe oд 400 илјади нoвoзapaзeни..

Во Индија за еден ден починаа рекордни 4.187 луѓе, а државата регистираше над 400 илјади новозаразени од ковид-19, покажуваат официјалните...

More Articles Like This